18 Aralık 2015 Cuma

Tanışma Faslı ve Portakalın Faydaları :)Öncelikle Blogumuza Hoşgeldiniz :)Hediyelik Bahçem Ailesi olarak verdiğimiz hizmet hakkında bilgi vermek, sizlere kendimizi tanıtmak ve bu hizmeti verirken karşılıklı saygı, sevgi ve güven çerçevesi oluşturabilmemiz için ürünlerimiz ve hizmetimiz hakkında sizlere detaylı bilgi vermek amacıyla bu bloğu oluşturduk.


Biz Hediyelik Bahçem Ailesi olarak her zaman, mevsiminde bile aşırı hormonlu, GDO kullanılmış, uygunsuz koşullarda zoraki yetiştirilmiş ve insan sağlığını tehlikeye atan ürünlere karşı durduk. Durmaya da devam ediyoruz.


Sizlere sağladığımız bu ürünler ve hizmetimizle alakalı bilgiler vermekten daha önemli olan konu ise sağlığımız.


Yediğimiz, sıkıp suyunu içtiğimiz, evimizde ailemizle çocuklarımızla birlikte soframızda yer verdiğimiz bu ürünler hakkında öncelikle bilgi sahibi olmamız gerektiğini ya da bildiklerimizi hatırlamamız gerektiğini düşündük.


Tanışma faslını kısadan bir atlattık ise; ilk olarak portakal ve portakalın faydalarından başlayabiliriz :)


1) Portakal, mandalina gibi genel adı narenciye olan meyveler önceleri İpek Yolunun Anadolu'dan geçtiği dönemlerde Hindistan'dan temin edilen ticari bir üründü.

2) Ancak daha sonraları ülkemizin jeolojik konumunun elverişli olması sebebiyle Akdeniz, Karadeniz’in bazı kesimleri ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde üretilebilen ürünler haline geldi.3) Portakalı tanıyacak olursak; turunçgillerden bir meyve. Akdeniz bitkisi. taç yapraklı ve iki çenekli bir bitki olan portakal ağacının boyu 3-4 metreye kadar uzayabiliyor.
4) Kromoplast adı verilen bir enzimden rengini alan bu meyvenin içeriğinde oldukça yüksek miktarda C ve B vitamini bulunuyor.


5) Portakal ağacı kumlu, killi, serin topraklarda iyi yetişir. Bol gübre, iyi bakım ister. Fidanlar çekirdekten yetiştirilir. Mart ayında bu fidanlara aşı yapılarak yeni ağaçlar elde edilir.Peki, ne işe yarar bu C ve B vitamini?


6) C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve cildi rahatlatması ile bilinen bir vitamin. Bunun yanında C vitamininin kansere karşı koruyucu olduğu da biliniyor. Ancak depolanamıyor. vücut kendisi de üretemiyor. Dolayısıyla dışarıdan besinlerle temin etmemiz gerekiyor.


Bu takviyelerden en bilineni de C vitamini yönünden zengin olan portakal :)

7) Işığa ve oksijenle temasa karşı dayanıksız olduğu için olabildiğince organik ve taze tüketmemiz gerekiyor yoksa antioksidan görevini yerine getiremiyor.


Bu bilgileri neden veriyoruz?


Çünkü Önce Sağlık! Sonra Hizmet, dedik ve biz bu işe gönül verdik..

** Biz bu portakalları kendi bahçelerimizde özenle yetiştiriyoruz, tek tek topluyoruz. Aynı gün toplanan ürünleri sizler için paketliyoruz.

*** Elinize ulaştığında sanki az evvel pazardan/marketten/manavdan almışsınız ya da Akdeniz'de bir sokakta yürüyorsunuz da yolda gördüğünüz bir ağaçtan ikram edilmiş gibi hissetmeniz için uğraşıyoruz.

**** Mumlama, soğuk hava deposu gibi uygulamalara maruz kalmadan, içeriğindeki C ve B vitaminlerini, faydalı besin değerlerini kaybetmeden sizlere ulaştırıyoruz.

**** Bizim tek amacımız ağaçların dalından evinize sağlık getirmek...Sofralarınızın huzuru, ailenizin sağlığı için %100 Doğal ve organik www.hediyelikbahcem.com'u ziyaret edin.


Bir defa deneyin, iddia ediyoruz, bağımlısı olacaksınız. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder